Eramax Hotel Whatsapp İLETİŞİMREZERVASYON MENÜ
  1. Eramax Hotel
  2. Eramax Hotel
  3. Eramax Hotel
Eramax Hotel

Göynük Kanyonu

Kemer ilçesinin en popüler gezilecek yerlerinden birisi olan Göynük Kanyonu, muhteşem doğası, ağaçları, şelaleleri ve havuzları ile doğa sporu sevenler açısından muhteşem bir yerdir. Göynük Kanyonu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilen Likya Yolu üzerinde yer alır. Bu bölge aynı zamanda Beydağları Sahili Milli Parkıdır.

Göynük Kanyonu Tabiat Parkı statüsüne özel işletme tarafından çalıştırılmaktadır ve girişi ücretlidir. Gişelerden geçip bir miktar yürüdükten sonra yapay gölete ulaşlmaktadır. Gölet yemyeşil suları ile etkleyici bir manzara oluşturmaktadır. Gölet etrafında dinlenme ve yeme içme alanları ile yiyecek ve içecek satan yer bulunmaktadır. Yine bu bölgede ücret karşılığında macera parkından ve zipline hatlarından yararlanabilirsiniz. Zipline parkurunda yerden 40 metre yükseklikte saatte 65 km hıza kadar ulaşılmaktadır.

Göletden sonra dere kenarından ve çok güzel bir tabiat içinden yukarı doğru giden yoldan yaklaşık 2 km yürüyerek kanyon girişindeki doğal havuza gelinmektedir. Göletden bu bölgeye body rafting yapacakları (buda tabiki ücretli) safari araçları götürmektedir. Kanyon içinde rafting yapacakların (kask, can yeleği, ıslak elbise, sörf botları) ekipman kiralaması gerekmektedir. Yapay gölet ile yukarıdaki doğal havuzda yazın yüzülmektedir. Tabiat parkında mangal yakı piknik yapmak yasaktır.

Bihassa Kemer, Beldibi, Göynük ve çevresinde tatil yapanların muhakkak gezip görmesini tavsiye ettiğimiz Göynük Kanyonu kış aylarında oluşan sellerden zaman zaman zarar görmektedir. Kanyon çevresindeki doğada yaklaşık 11 tür sürüngen yaşamaktadır. Yürürüş esnasında karşılaşacağınız rengarenk semenderler çok ilginizi çekecektir.

ERAMAXEramax Hotel Kemer
(0534) 010 0520
  1. Vimpo
  2. Vimpo
  3. Vimpo